Nákupní košík

Položky:
Cena:
0
0 Kč

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

BLOG

Jarní novinky ŠVESTKA a WHISKY

  Jsme rádi, že Vám můžeme představit dvě jarní novinky pro rok 2016. Snažíme se našim zákazníkům...

více
Oblasti použití plátů ParaffinWax

Oblasti použití obkladů ParaffinWaxTM   Medicíncké oblasti Chronické a subakutní stavy revmatické...

více

Termoterapie a parafin

Termoterapie je léčebný přenos tepelné energie do organismu. Buď teplo dodáváme/zahříváme nebo zvyšujeme odvod tepla – ochlazujeme. Vždy se může jednat o proceduru celkovou nebo lokální. Aplikace termoterapie pozitivně působí na zlepšení prokvení a lepší prostupnost cév. Termoterapie je léčebná metoda používána především tzv. balneoterapii. Pozitivní účinek léčby teplem má mnoho výhod při léčbě celého spektra nemocí a úrazů. Léčba teplem působí na tělo relaxačně a je významným procesem při regeneraci svalstva v organismu a navíc působí protizánětlivě a zvyšuje odolnost metabolismu. Pod pojmem termoterapie je však zahrnuta i léčba chladem, kdy se z těla snažíme teplo odstranit.

Velmi často se jedná o procedury lokáního charakteru. Základními prostředky termoterapie jsou odpradávna teplé a napařovací obklady, které se připravují známými způsoby (termofor, nahřátý pruh látky, vodní lázeň). Tyto prostředky lze výhodně spojit s vynikajcími vlastnostmi parafínu a jeho bodem tání, který je okolo 55°C, kdy teplo přinášené tepelným nosičem působí na parafín, který se rozpustí a přenese do těla. 

Parafin  je  důležitou  formou  pozitivní  termoterapie.  Působí jednak svou vysokou aplikační teplotou  a  rovnoměrně  uvolňovaným  teplem. Nevýhodou  používání  parafínu je jeho nesnadná aplikace. Nalévání nebo přikládání roztaveného parafínu je vnímáno jako nepříjemné  pálení.  Nevýhodou je i mikrobologické zatížení parafínu v  ohřevové lázní a také znečištění okolí úkapem parafínu. Tyto nevýhody však odstraňuje výrobek ParaffinWax, který rovnoměrným rozložením parafínu na aplikačním plátu, usnadňuje manipluaci s parafínem a vede k větší spokojenosti klienta. Výrobek ParaffinWax je určen na jednorázové použití a tudíž je zde zaručena hygiena prostředí, jelikož nedochází k opětovnému použití parafínu.

Termoterapie pomocí parafínových zábalů působí proti bolesti pohybového aparátu, bolestech kloubů. Pozitivně působí také proti revma, či proti poruchám prokrvení a navíc příjemné teplo parafínového zábalu ovlivňuje i nervovou soustavu a působí relaxačně.